Mesafeli Satış Sözleşmesi


MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

Ünvanı:

Artzula Bilişim Reklam Tekstil. Tic.Ltd.Şti.
Adresi: Gürsel Mahallesi Kağıthane Cad. No:72/1

Kağıthane / İstanbul
Telefon: 0212 220 30 10

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.artzula.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

3.1- Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme sekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

 

3.2- Ödeme Şekli : Kredi Kartı veya Banka Havalesi

3.3- Vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

İptal/İade:

ALICI'nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz. Artzula ürünleri bu kapsam dahilindedir. 

100% müşteri memnuniyeti amaçlayan Artzula, kendisi ve/veya kargo firması tarafından kaynaklanan hataları hemen telafi eder. Ve ürünün yenisini yaparak alıcıya gönderir.

İade edilecek ürünler için şu adımlar takip edilir.

1- Şikayet sahibinin iddiası öncelikle sipariş detayları bölümünden dikkatlice incelenir.


2- Şikayet sahibinden şikayete konu hatalı ürüne ait detaylı fotoğraflar istenir. Fotoğraftan anlaşılmayan hata durumlarında ürün ALICI’dan incelenmek üzere geri istenir. Üründe Artzula’dan kaynaklanan herhangi bir üretim, baskı, paketleme hatası var ise hatalı ürün, yenisi hazırlanarak yine bedelsiz olarak ALICI’ya gönderilir.


3- Siparişinizi üretime alınmadan iptal edebilirsiniz. Ancak "Üretimde" konumunda olan siparişiniz artık işleme alındığı için iptal etme hakkınız olmayabilir. Bu durumda iptal etmek için mail veya telefon yolu ile bize ulaşabilirsiniz. Eğer ürün daha üretilmedi ve iptal talebiniz kabul edildi ise, havale/eft yoluyla yapılan ödemelerde 5, kredi kartı ile yapılan ödemelerde 7 iş günü içerisinde ürün tutarı hesabınıza geri ödenecektir.

 

4- Hatalı/kusurlu ürünlerde sipariş iptali geçerli olmayıp aynı ürünün yenisi hatasız/kusursuz şekilde ALICI’ya en geç 7 iş günü içerisinde gönderilir.

 

5- Sevkiyat (kargo firması) kaynaklı hata/kusurlarda ALICI’nın ürünü teslim alırken mutlaka kontrol ederek hasar durumunda zabıt tutturması elzemdir. Aksi takdirde iade kabul edilmemektedir.

Beden Değişimi:

6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereği, "Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler" iade edilemez, beden değişimi yapılamaz veya ürün değiştirilemez. Bu nedenle kişiselleştirdiğiniz üründe hata olup olmadığını dikkatlice kontrol ederek sipariş veriniz.

Renk/Ton/Beden Farkı:

Özellikle tekstil ürünlerinde görseller ekran ile ürün üzerinde az da farklı durmaktadır. Ekranda parlak görünen görsel, kumaş üzerinde aynı parlaklıkta olamamaktadır. Baskı teknolojimiz sanatçılar tarafından yüklenen görsellerin en canlı ve kaliteli şekilde basılabilmesine imkan vermektedir ancak buna rağmen ton farklılıkları olabilmektedir.

Tekstil ürünlerinde dünya çapında kabul edilen hata payı: max. en:+/-2 cm , boy: +/-3cm Artzula tekstil ürünlerinde de geçerlidir.

  

3.4-Teslimat, SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, www.artzula.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.


4.3- ALICInın seçtiği kargo şirketinin teslim edemeyeceği , şehir merkezinden uzak adresler için ALICI sorumlu değildir. Teslim yerleri ve tarihi kargo şirketinin uygulamasına göre yapılır. SATICI bundan sorumlu tutulamaz.

4.4- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.5- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

4.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.