Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULANLAR (SANATÇILARIMIZ İÇİN):

Değerli sanatçımız,

Artzula’ya hoş geldiniz. Çalışmalarınızı Artzula aracılığıyla kullanıcılarımızla paylaşmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Çalışmalarınızı yüklerken ve yükledikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı konularla ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

Öncelikle çalışmalarınızı yüklemek için bir profil oluşturmalısınız. Artzula profilinizi geçerli bir e-posta adresiniz ile ana sayfamızda sağ üst köşede bulunan "Artzula Sanatçı Girişi” sekmesine tıklayarak oluşturabilirsiniz. Bu işlem ücretsizdir ve hep öyle kalacaktır.

Artzula nasıl çalışır?

Artzula, görsel sanatlarla uğraşan her sanatçıya açık, ücretsiz bir sanatçı platformudur. Çalışmalarınızı yükleyerek mağaza açıp, baskılı ürünlerde kullanıcılarımıza sunar ve her ürün satışından kazanç elde edersiniz. Tek yapmanız gereken çalışmalarınızı yüklemek ve satışlarınızı takip etmek.

Nasıl Artzula sanatçısı olurum?

Aşağıdaki kriterlere uygun istediğiniz adette tasarımı Artzula profilinizi oluşturarak siteye yükleyebilir ve satışlardan kazanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım şartları gereği tasarımlarınızın telif hakları sizde kaldığı için ilave bir sözleşme ve/veya şart da gerekli değildir.

Artzula'ya yüklenecek tasarım kriterleri nedir?

Artzula ”Kendin Tasarla” modeli tek seferlik yükleme yapılabilen bir platform değildir ve her yüklenen tasarım, yeni ve/veya daha önce tasarım yüklemiş bir sanatçıya ait bile olsa sitede yer almayabilir. Artzula, aşağıdaki kriterler doğrultusunda, yüklenen bir/birçok tasarımı onaylamama ve site genelinde yer vermeme hakkını saklı tutar. Elbette kimsenin sanatını yorumlamak bizim işimiz değil ancak Artzula.com'da belirli bir görsel kalite seviyesini koruyabilmek amacıyla yüklenecek tasarımlarda sanatçının özgün çalışması olması dışında aranan kriterler şunlardır:

Tek seferlik kişisel baskı görselleri, telif hakkını ihlal eden, başkasına ait, vektörel grafik sitelerinden alınmış, başkasına ait ancak üzerinde oynanmış, düşük çözünürlüklü / bulanık / piksellenen / dijital ortama gerek fotoğrafı çekilerek gerekse taranarak düşük kalitede aktarılmış, siyasi mesaj / figür / parti logosu ve alakalı görseller içeren, içerisinde belirli bir marka ve markaya ait lisanslı logo ve görsel barındıran, yükleyene ait olsa bile kurum, kuruluş, işletme v.b. logo ve görseller, belli kişi ve kişilere ait fotoğraf ve/veya görseller, her türlü dini ve/veya inancı rencide eden görsel, yazı, kişi v.b. öğeler içeren ve insiyatifimiz dahilinde sitenin genel konseptine uymadığı düşünülen görseller hiçbir şekilde onaylanmaz ve sitede yer almaz.

Yüklenen tüm görseller Artzula sanatçılarından oluşan ekibimiz tarafından sitede yer almadan önce kontrol edilir ve mutlaka onay sürecinden geçer. Ayrıca Artzula sanatçılarımızdan oluşan ekibimiz periyodik olarak yukarıda belirtilen kriterler doğrultusunda sitenin genel konseptini gerek sanatçılarımız gerekse kullanıcılarımız için belirli bir seviyede tutmak amacıyla önceden yüklenmiş tasarımlar arasında da eleme yapma hakkını saklı tutar.

Görsel yüklerken nelere dikkat etmeliyim?

Artzula’ya bir tasarım yüklerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta yüklenecek görselin çözünürlüğünün yüksek olmasıdır. Yüksek çözünürlük, büyük dosya boyutu ile eşdeğer değildir. Sonradan dijitale aktarılan çalışmalarda aktarım yöntemi ve kalitesinin yüksek olması çok önemlidir. Örneğin yaptığınız bir tablonun fotoğrafını çekerek dijitale aktaracaksanız ortam ışığı, fotoğraf kalitesi ve çekim esnasındaki çerçeve sınırlaması, çalışmanızın en iyi şekilde aktarımı ve baskı kalitesi için çok önemlidir. Artzula, çalışmalarınız üzerinde herhangi bir değişiklik ya da düzeltme yapmamaktadır.

Dekoratif ürünler (artprint ve kanvas tablo) için yüksek çözünürlüklü ve resim modu RGB/8bit olarak işlenmiş bir görsel yüklemelisiniz. Tekstil ürünlerinde ise yüklenecek görsellerin arka fonu şeffaf PNG uzantılı ve yine resim modu RGB/8bit olarak işlenmiş olması gerekmektedir.

Belli sınırlara sahip görseller tekstil ürünlerinde dekoratif ürünlerde durduğu gibi durmamakta ve tercih edilmemektedir Yüklediğiniz görselin kalitesi, yükleme modülü tarafından otomatik olarak algılanıp, en uygun ölçü seçenekleri sizlere yükleme esnasında sunulur. Tasarımlarınızı yüklerken hem tekstil hem de dekoratif ürünler üzerinde nasıl durabileceğini sizler öngörebileceğiniz gibi yükleme esnasında sayfadan da takip edebileceksiniz.

Tasarımlarınıza isim verirken arama motorunda kolay bulunabilecek isimler tercih etmeniz ve tasarım isminde işaret kullanmamanız faydalı olacaktır. 

Tasarımlarımı yükledikten sonra hemen satışa başlayabilir miyim?

Yüklediğiniz tasarımlar onaylandıktan sonra mağazanızda görünmeye başlar ve yükleme esnasında ilgili tasarıma ait seçtiğiniz baskılı ürünler satışa sunulmuş olur.

Tasarımlarım hangi ürünlere basılabiliyor?

Artzula’ya yüklenen tasarımlar şimdilik tişört, kanvas tablo, artprint, çerçeveli kanvas tablo olmak üzere 4 farklı ürün halinde kullanıcılarımıza sunulur. Ürün yükleme sayfasından dilediğiniz ürünü satışa açabilir ya da satıştan kaldırabilirsiniz. Yüklediğiniz her tasarımı her ürüne açmak gibi bir zorunluluk yoktur. Sitenin genel görünümünü belirli bir seviyede tutmak adına bu işlem aralıklarla Artzula ekibi tarafından da yapılabilir. Bu işlem esnasında tasarımınız kesinlikle siteden kaldırılmaz/silinmez, sadece tasarıma ait bazı ürünleriniz satışa kapatılabilir.

Satışlarımdan ne kadar kazanıyorum?

Tasarım yükleme esnasında ürün adet fiyatı üzerinden %10-%15 ve %20 komisyon oranlarından uygun bulacağınız oranı seçebilir ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Sitede farklı sanatçıların aynı ürünlerinde farklılık gösteren fiyatlar bu oran seçimleriyle alakalıdır. Kazancınız ürünün KDV’siz fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır. Kazancınızı sanatçı panelinizden ayrıca takip edebilirsiniz.

Kazancımı ne şekilde alabiliyorum?

Artzula hesabınızda biriken ödemelerinizi havale/EFT yoluyla alabilirsiniz. 250 TL ve üzeri biriken ödemelerinizi info@artzula.com adresine e-posta göndererek geçerli banka (IBAN numarası/ Hesap sahibi ad-soyad) bilgilerinizle birlikte talep edebilirsiniz. Talebinizden sonra en geç 5 iş günü içerisinde bakiyeniz ilgili hesabınıza aktarılacaktır.

Çalışmalarım Artzula'da güvende mi?

Artzula'ya yüklenen hiçbir çalışma, yükleyenin izni/bilgisi/talebi olmadan 3. şahıslarla hiçbir koşul ve şart altında paylaşılmamaktadır. Yüklediğiniz tasarımlar telif haklarıyla birlikte yalnızca size aittir. Dilediğiniz zaman istediğiniz çalışmaları siteden kaldırabilir, mağazanızı/profilinizi askıya alabilir ve/veya ürünlerinizi satışa kapatabilirsiniz.

Her türlü sorunuz için bize info@artzula.com adresinden ya da ulaşabilirsiniz.

 

Artzula’ya hoş geldiniz.

 

SIKÇA SORULANLAR (KULLANICILARIMIZ İÇİN):

Değerli kullanıcılarımız,

Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce bağımsız sanatçının binlerce özgün tasarımını baskılı ürünlerde satın alabileceğiniz Türkiye'nin ilk ve tek platformu Artzula'ya hoşgeldiniz. Keyifli ve güvenli bir alışveriş için sizlerden sıkça gelen soruları cevaplamak isteriz.  

Alışveriş yapmak için üye olmalı mıyım?

Artzula’dan ürün satın almak için üye olma zorunluluğu yoktur. Yeniliklerden haberdar olmak ve indirimlerden faydalanabilmek için üye olmayı tercih edebilirsiniz.

Tasarımlar arasından aradığımı nasıl bulabilirim?

Sosyal medya hesaplarımızda görüp beğendiğiniz ve/veya çalışmaları Artzula’da olan adını bildiğiniz sanatçıyı ve/veya ürününü arama motorundan kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca ürün  kategori sayfalarında yer alan filtreleme seçenekleri ile de aramanızı kolayca daraltabilir ve size uyan tasarımı dilediğiniz baskılı üründe kolayca satın alabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Alışverişlerinizi kredi kartı ve havale/EFT yoluyla güvenli ve kolay bir şekilde yapabilir, ayrıca ilgili bankaya ait kartınızın sunduğu imkanlar dahilinde ürünlerinizi taksitli olarak da satın alabilirsiniz. 

Kargo ücreti ödüyor muyum?

Artzula'dan satın aldığınız ürünlerde, adet ve fiyat sınırı olmaksızın, kargo her zaman ücretsizdir.

Ürün iade şartları nelerdir?

Artzula'da 5.000'den fazla tekil tasarım vardır ve satın alacağınız tüm ürünler sitede gördüğünüz şekilde hazır üretilmiş haliyle stokta değildir. Seçeceğiniz tasarım baskı görseli, ürün ebat, malzeme renk ve/veya kumaş renk/beden seçimleriniz doğrultusunda siparişinize özel olarak baskıları yapılır ve/veya üretilir. Bu nedenle ürün tarafınıza sorunsuz ulaştıktan sonra aşağıdaki sebepler haricinde iade/değişim kabul edilmemektedir.

Satın almış olduğunuz ürünlerde imalat, paketleme ve sevkiyat süreçlerinden kaynaklı herhangi bir hasar/kusur durumunda sipariş numaranızla birlikte tarafımıza info@artzula.com adresinden e-posta veya telefon yoluyla öncesinde hasarı gösterir fotoğraflar ve kargo tutanağı ile birlikte bilgi vermek şartıyla ücretsiz kargolayabilir, değişimini veya iadesini talep edebilirsiniz.

Tişört ürünlerimiz standart kesim, kadın/erkek ayrı olmak üzere tek modeldir ve yine yukarıda belirtildiği gibi siparişinize özel baskı yapılır. Tişört ürünü satın alırken ürün sayfasındaki beden ölçüleri tablosunu mutlaka inceleyiniz ve ölçülerinize uygun bedeni tercih ediniz. Bedenden emin değilseniz bir beden büyüğünü sipariş veriniz. Cinsiyet ve/veya renk seçiminde hata yapılması durumunda 24 saat içerisinde iptali için bize ulaşmanız gerekmektedir. Ürün üzerine baskı yapıldıktan sonra iade/değişim kabul edilmemektedir. 

Tişörtün dokumasından, kumaşından, baskısından ve yıkama sonrası oluşabilecek çekme, bollaşma, baskı hasarı gibi durumlardan kaynaklanabilecek her türlü sorunda yine ürününüzü tarafımıza ücretsiz kargolayarak değişimini veya iadesini talep edebilirsiniz. Yukarda belirtilen şartlar dışında tarafımıza bilgi verilmeden ürün iadesi/değişimi yapılmamaktadır.

Kanvas ve artprint ürünlerimiz de yine siparişinize özel baskı yapılarak imal edilmektedir. Sipariş verirken ebat ve özellik seçimlerinizi kontrol ediniz. Hatalı seçim yapmanız durumunda 24 saat içerisinde iptali için bize ulaşmanız gerekmektedir. Ürün üzerine baskı yapıldıktan sonra iade/değişim kabul edilmemektedir. 

Ürün iade şartları ile ilgili daha detaylı bilgiyi ana sayfamızda yer alan "İptal ve İade Şartları" sekmesinden edinebilirsiniz.

Siparişim kaç günde gelir?

Siparişleriniz en geç 4 işi günü içerisinde kargoya verilir. Özel günler için vereceğiniz siparişlerde bu süreyi göz önünde bulundurmanızı rica ederiz. Olası bir gecikme durumunda mutlaka tarafınıza ulaşılarak bilgi verilir.

Her türlü sorunuz için bize info@artzula.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Keyifli alışverişler dileriz.